Praca w domu - Agent ubezpieczeniowy

Agent ubezpieczeniowyPraca jest podstawą naszego życia w społeczeństwie, daje możliwość rozwoju nie tylko pod względem edukacyjnym, ale także praktycznym. Największy rozwój daje nam praca, która jest wypłacona na zasadzie wynagrodzenia prowizyjnego. Dzięki niej możemy się poczuć jakbyśmy sami byli sobie szefami, uczy dużo cierpliwości. Jedną zaletą takiego rodzaju pracy to z pewnością to, iż można pracować w domowym zaciszu. Przykłady takich prac można wyróżniać do nieskończoności. Na przykład w branży ubezpieczeniowej, finansowej, informatycznej czy innej związaną z gospodarką. Głównie branża finansowa jest związana z pracą w domu, ponieważ nie wymaga od nas siedzenia w biurze, choć zachowuje swoje zasady etyczne ze względu na przykład na styl ubierania. Niewyobrażany sobie osoby sprzedającej fundusze inwestycyjne w bluzie dresowej, bądź w dżinsach.

Strój biznesowy na spotkaniach jest obowiązkowy, ponieważ kupując programy, kupujemy także osobę sprzedającą je. Praca ta w dotychczasowych czasach obejmujących kryzys jest ciężka, ale daje dużo satysfakcji. Agent sprzedający fundusze posiada ogromną wiedzę w zakresie finansowym – zazwyczaj to osoby, które ukończyły studia w tym zakresie i mogą pochwalić się wieloletnią praktyką w tej dziedzinie. Szkolenia, które kończy licencja wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego trwa 152 godziny, gdzie agent zaznajamia się z ogólnymi warunkami sprzedaży, poznaje różnego rodzaju produkty i przepisy z tego zakresu. Nie jest to pusta wiedza, ponieważ egzamin nie należy do najłatwiejszych. Zawiera w sobie elementy prawa zawartych w ogólnych warunkach ubezpieczenia, zakres podatkowy i produktowy.

Sprzedając taki program można zarobić bardzo dużo i takie wynagrodzenie jest zależne od kwoty polisy, która przeliczana jest procentowo. Pośrednicy finansowi dużo czasu spędzają na spotkaniach indywidualnych, gdzie wykazują się obszerną wiedzą, są na bieżąco z wynikami giełdy, mogą polecić naprawdę dobry system oszczędnościowy. Giełda jest żywą materią, która jest nieprzewidywalna, a takie analizowanie rynku jest związane z ciągłym czytaniem nowych informacji o sytuacji rynkowej z całego świata. Ciężka praca jest rekompensowana wysokimi prowizjami od firm ubezpieczeniowych. Niektóre firmy stosują różnego rodzaju target do spełnienia, aby każdy agent spełniał jakieś minimum, a gdy jest naprawdę dobry w tym, co robi może zostać liderem sprzedażowym czy dyrektorem oddziału. Dzięki temu dostaje dodatkowe granty w postaci tworzenia własnego zespołu sprzedażowego, nadzorując pracę swoich agentów, których uprzednio zrekrutowano i uczono poprzez różnego rodzaju szkolenia przygotowujące do egzaminu KNF. Każde szczyty są do spełnienia.

Praca w domu – polecane artykuły:

Praca w domu – podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *