Praca w domu - Obróbka zdjęć i obrazów

Obróbka zdjęć i obrazówZnając się na profesjonalnej obróbce zdjęć, można pracować w domu. Wiele osób marzy o tym, aby samodzielnie ustalać swój czas pracy, mieć wpływ na ilość wykonywanych zadań, a w idealnej sytuacji móc pracować bez wychodzenia z domu, na przykład przed ekranem komputera. Jest to możliwe jedynie pod warunkiem, że posiada się umiejętności, które można wykorzystać w ten sposób, na przykład znać programy graficzne służące do obróbki zdjęć i obrazów. Można wtedy śmiało zastanawiać się nad rezygnacją z etatu i przeniesieniem swojej aktywności zawodowej w domowe pielesze. Jest to jednak sposób zarobkowania, w którym dobrze się będą czuły osoby samodzielne i z inicjatywą, bo żeby móc zarabiać dzięki obróbce zdjęć, trzeba samodzielnie wyszukiwać zleceniodawców zainteresowanych skorzystaniem z tego typu usług.

Można ich szukać umieszczając ogłoszenia w internecie (na przykład na forach internetowych, serwisach poświęconych fotografii czy portalach społecznościowych), ale trzeba się liczyć z tym, że zanim interes się rozkręci i domowa firma zyska dobrą markę wśród klientów, musi upłynąć trochę czasu. Potem zadowoleni klienci sami będą polecać usługi znajomym, bo usatysfakcjonowany klient stanowi najlepsza reklamę dla każdej firmy. Trzeba się również przygotować na dokonanie paru poważnych inwestycji. Najważniejszym zakupem będzie dobry komputer z parametrami dostosowanymi do pracy nad obrazem, w tym zwłaszcza z porządnym monitorem, który następnie trzeba będzie odpowiednio skalibrować, aby nie fałszował kolorów. Tylko w ten sposób będzie można zagwarantować klientom rzetelne usługi i mieć gwarancję, że powierzone do obróbki zdjęcia będą się prezentowały zgodnie z ich oczekiwaniami.

Poważnym wydatkiem jest również zakup licencji oprogramowania. Profesjonalne programy do obróbki zdjęć kosztują dużo. Bywa to wydatek rzędu od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Pod żadnym pozorem nie można sobie pozwolić na prace na nielegalnych kopiach, bo może się to skończyć poważnymi konsekwencjami w postaci wysokich kar nałożonych przez producenta oprogramowania. Poza tym nielegalne kopie programu często nie mają wszystkich opcji potrzebnych do obróbki zdjęć i grafiki, więc w profesjonalnej pracy się nie sprawdzają. Przydaje się również odrobina talentu i wyczucie oczekiwań zleceniodawców. Być może ktoś chce jedynie zmienić kolorowe zdjęcie z wakacji w stylową fotografię w sepii, a może chce zlikwidować zmarszczki na portrecie. Oczekiwania warto ustalić przed przystąpieniem do pracy, aby wiedzieć jakiego rodzaju retuszu oczekuje właściciel zdjęcia.

Praca w domu – polecane artykuły:

Praca w domu – podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *