Praca w domu - Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze konta osobistego

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze konta osobistegoKonta osobiste są produktem bankowym, który w dzisiejszych czasach posiadać musi niemal każdy. A przynajmniej każda osoba wykonująca jakąś pracę, gdyż w gospodarce już dawno odeszło się od wynagrodzeń przekazywanych w kopercie „do ręki” na rzecz przelewów bankowych. Posiadanie konta w banku jest więc raczej koniecznością niż opcjonalnym wyborem. Konta Osobiste są więc jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Są one też oferowane przez wszystkie banki, gdyż dla każdego banku istotnym jest to, by mieć jak najwięcej środków, którymi mogą obracać.

Konto za 0 zł

Konta Osobiste w odróżnieniu od kont firmowych skierowane są do klientów indywidualnych. Przy wyborze konta osobistego przede wszystkim powinniśmy kierować się możliwie jak najniższymi opłatami za jego prowadzenie. Często można się spotkać z ofertami, że prowadzenie konta jest za 0 zł., karta do konta jest za 0 zł. i przelewy również są za 0 zł. Nie oznacza to jednak, że konto takie jest darmowe. Zazwyczaj tego typu warunki można otrzymać w bankach, które pobierają np. opłątę za ubezpieczenie konta lub wymagają aby na koncie co miesiąc notowany był wpływ w określonej wysokości. W niektórych przypadkach darmowe prowadzenie konta jest uzależnione np. od tego, czy dokonujemy transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na określoną kwotę. Generalnie na każdym koncie osobistym bank w jakiś sposób musi zarobić. Najważniejszy jest więc taki dobór banku, aby nasze konto osobiste było dla nas jak najtańsze w użytkowaniu, lub możliwie darmowe, jeśli bez problemu jesteśmy w stanie spełnić warunki banku, przy których jesteśmy zwalniani z opłat.

Korzystne konto osobiste

Istnieją również konta osobiste, które są darmowe bez konieczności spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Właśnie takimi kontami bankowymi powinniśmy się zainteresować w pierwszej kolejności. Niestety liczba banków oferująca takie konta jest bardzo mocno ograniczona. Jeśli jeszcze lepiej poszukamy, może się również okazać, że trafimy na tak zwane konta „zarabiające”. Są to konta osobiste które z reguły wynagradzają osoby posiadające takie konta oprocentowaniem środków w określonej kwocie lub regularne zasilanie kont. Naturalnym bowiem jest, że banki będą nagradzać klientów, którzy decydują się możliwie długo trzymać swoje środki na koncie bankowym, lub zapewniają odpowiedni „cash flow” na koncie. Ciężko jednoznacznie wskazać, w którym banku możemy założyć najlepsze konto bankowe. Może się okazać, że parę banków oferuje bardzo zbliżone, wręcz konkurencyjne warunki. Wszelkiego rodzaju internetowe porównywarki kont osobistych, pomagają dość szybko znaleźć stosowne konto dopasowane do naszych potrzeb. Musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na warunki i tak zwane „gwiazdki”, gdyż często właśnie od tego zależy czy w naszej aktualnej sytuacji będziemy ponosić za konto opłaty, czy też może raczej konto to będzie generować dla nas jakieś niewielkie zyski.

Artykuł powstał przy współpracy z Finmarket.pl.

Praca w domu – polecane artykuły:

Praca w domu – podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *