Praca w domu - Praca tymczasowa

Praca tymczasowaPoszukiwanie pracy w czasach kryzysu? Każdy, kto przeżył to w praktyce wie, ze jest to droga przez mękę. Oczekiwania pracodawców i potencjalnych pracowników czasami mocno się rozmijają. Zdobycie upragnionego etatu graniczy z cudem, dlatego warto skorzystać z oferty, jaką oferują agencje pracy tymczasowej.

Wiele firm nie potrzebuje utrzymywać dużej liczby osób zatrudnionych. Jest to spowodowane, między innymi, sezonowością prowadzonego biznesu. W czasach zastoju niektórzy pracownicy nie mieliby co robić, a i tak trzeba byłoby im płacić. Dlatego przedsiębiorcy korzystają z pracowników tymczasowych, których zatrudniają w razie potrzeby.

Równe traktowanie tymczasowych i etatowych

Praca tymczasowa to doskonałe rozwiązanie także dla osób poszukujących zatrudnienia. Lepiej przecież pracować i zarabiać przez kilka miesięcy niż nie zarabiać wcale. Pracownik tymczasowy, zatrudniony na określonym stanowisku, ma niemal takie same prawa, jak etatowcy. Kodeks pracy zobowiązuje bowiem firmy zatrudniające pracowników tymczasowych do równego ich traktowania zarówno w zakresie warunków pracy, jak i zasad zatrudnienia.

Tymczasowa ma swoje zalety

Gdzie szukać pracy tymczasowej? Najlepiej w agencjach pracy, do których firmy zgłaszają zapotrzebowanie na określonych pracowników. Mają one stale aktualizowane bazy danych, dzięki czemu zawsze wiedzą, która firma w danym czasie potrzebuje dopływu rąk do pracy. Choć praca tymczasowa ma też swoje wady – przede wszystkim niepewność zatrudnienia i świadomość, że za kilka tygodni czy miesięcy trzeba będzie znowu szukać zatrudnienia – ma też sporo zalet. Nie tylko w postaci wynagrodzenia. Kilka miesięcy w konkretnej firmie przekłada się na zdobycie konkretnego doświadczenia i umiejętności, które można i warto wpisać do CV. Kilka takich prac wygląda jeszcze lepiej. Potem, szukając pracy na etat, kandydat, który pracował na wielu stanowiskach w różnych firmach wypadnie lepiej w oczach potencjalnego pracodawcy niż taki, który szukając zatrudnienia na etacie, nie korzystał z innych form pracy i ma dużą lukę w życiorysie.

Praca w domu – polecane artykuły:

Praca w domu – podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *